קבלת ההחלטות לרכישה

התהליך בדרך לרכישת ריהוט לבית הכנסת, מורכב יחסית ולעיתים אף מתסכל. שכן ההחלטות שמקבל כל אחד מאיתנו בנושאי עיצוב ונוחות הישיבה, נגזרות בסופו של דבר מהעדפות וטעמים אישיים. אנשים שונים יגיעו למסקנות שונות, וההתכנסות להסכמה קולקטיבית איננה פשוטה כלל ועיקר.

בכדי למנוע מחלוקות וכעסים במהלך הדרך, רצוי כי תקבעו מראש מי הוא המוסמך מטעם הקהילה לקבל ההחלטות, ובאיזה אופן הן תתקבלנה.

1) דרך אפשרית אך פחות מועדפת הינה זו המשאירה את התהליך בידי הקהילה כולה ומתבססת בעיקרה על "ספסל דוגמא", המוצב בבית הכנסת לצורך התרשמות וניסוי. בהמשך נתייחס לסוגיית ה"ספסל לדוגמא" וננסה להסביר מה הן החסרונות בקבלת החלטות המבוססות בעיקר על גורם זה. כך או כך, התייחסות רצינית לתהליך הרכישה מחייבת השקעה ובחינה מעמיקה של הסוגייה. קשה לבצע זאת בפורום רחב של כלל חברי הקהילה.

2) על כן אנו ממליצים על הקמת וועדה ייעודית שתרכז הטיפול בנושא. מניסיוננו למדנו כי ועדה זו צריכה להיות מצומצמת מספיק (4-5 אנשים לכל היותר) על מנת שתוכל להתכנס ולפעול. מאידך חשוב כי בועדה יבואו לידי ביטוי יכולות, השקפות וצרכים שונים של חברי הקהילה. באופן זה לכשתובאנה המלצות הועדה בפני הציבור, הן תשקפנה את עמדת מרבית חברי הקהילה. לעיתים מצטרף רב הקהילה כחבר בוועדה.

3) השארת ההחלטה בידי גורם חיצוני ( אדריכל, מעצב וכו`) – הינה אופציה אפשרית אך גם לה מגבלות. מאחר ומדובר בבעלי מקצוע אשר להם ניסיון ויכולות מוכחות. סביר להניח כי הם יתרמו מניסיונם ומהכרותם עם יצרני ריהוט שונים. כמו כן יסייעו בידכם לבחון ולהגדיר פרטים מקצועיים הקשורים לאיכות המוצרים ולעמידותם לאורך זמן. מאידך, הכרות עמוקה עם אופי הקהילה וצרכיה, הכרחית לצורך קבלת החלטות מושכלות. מידע זה מצוי בראש ובראשונה בידכם ועל כן חשובה מעורבותכם בתהליך כולו, על שלביו השונים. חשוב כי נציגי הקהילה ילמדו ויכירו את האלטרנטיבות השונות ויבחנו אותן אל מול צרכי הקהילה ויכולותיה.

כך או אחרת – חשוב לקבוע מראש את שיטת העבודה ולהתמיד בה עד לסיומו המוצלח של התהליך.

קבלת ההחלטות לרכישה

פוסטים נוספים

שחזור בית הכנסת פורסט היל על ידי רהיטי לביא

שחזור בית הכנסת פורסט היל

לראשונה בהיסטוריה, לביא שחזרה בית כנסת שנחרב בשואה. לאחרונה, סיימנו בלביא פרויקט גדול ומרגש במיוחד. 77 שנים לאחר שבית הכנסת של קהילת יאזלו בפולין נחרב ע"י

קרא עוד »
מערכת ישיבה קלאסית

מערכת ישיבה קלאסית

מחלקת מערכות הישיבה של לביא מציעה מגוון רחב של כסאות, מושבים וספסלי ישיבה מעוצבים וייחודיים.אנשי המקצוע והאמנים שלנו מביאים עמם שנים ארוכות של ניסיון והיכרות

קרא עוד »
0

השאירו פרטים ונחזור אליכם לקביעת פגישה חינם!

רוצה שנחזור אליך?

מלאו את הפרטים הבאים ונחזור אליכם בהקדם:

דילוג לתוכן